Ön Muhasebe Programı İçerikleri

Ön Muhasebe /Cari Hesap Takibi

Cari hesap takibi, ön muhasebe programının özelliklerinden biridir.  İşletmelerin birbirlerine olan borç-alacak işlemlerini kayıt altına alır, bunun sonucunda hizmet ve ödeme ilişkisinin görülmesine olanak sağlar. Firmaların, aralarında bu hesapları tutabilmeleri için sözlü veya yazılı olarak bir anlaşma düzenlemeleri gerekir. Ek olarak carilerin hesap ekstrelerini pdf, excel formatına dönüştürüp mail yoluyla iletebilmelerini sağlar. Benzer şekilde, oluşturulan cari raporlarıyla istenilen bilgiye çok hızlı şekilde ulaşılabilmesini sağlar.

Finansal İşlemler

Alıcı ile satıcı arasında ürün-ödeme için gerçekleştirilir. Ürün gönderiminin bir işlem ve ödeme yapılmasının da bir işlem olarak ayrı yapılması da uygulanabilir. Günümüzde finansal işlemler bankalar ve banka hesapları aracılığıyla yapılmaktadır.

E-Fatura E-Arşiv

Dijital ortamda hazırlanır ancak kağıt fatura ile aynı niteliklere sahiptir. Kullanıcılar için zaman, maliyet, ulaşım ve güvenlik açısından avantajlıdır. Gelir İdaresi Başkanlığı onayla e-fatura entegratörü ile yapılmalıdır. Entegratör seçimi yapılırken; deneyim, sahada uygulama yapma, eğitim verme, 7/24 iletişim kurabilme, fatura arşivi tutabilme becerileri ön planda tutulmalıdır.

adrian-sulyok-sczNLg6rrhQ-unsplash

Stok ve Depo Takibi

İşletmenizdeki ürünlerin mağaza ve depolardaki adedini görmenizi ve güncelleme yapabilmenize olanak sağlamaktır. Bunun sonucunda arz-talep dengesinin sağlanmasında, stok-depo takibinin önemini vurgulamaktadır. Hata payını en aza indiren bu uygulama ön muhasebe programı içindeki en önemli öğelerden bir tanesidir. 

Gelir Gider

Çok fazla alt başlığı barındıran gelir gider takibi; işletmenizde maaş, prim, avans, ofis harcamaları, faturalar, ürün satımından elde edilen para olarak günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak personel ve şirket harcamalarını, kârlarını ortaya çıkarır. Andor ön muhasebe programı sayesinde bütün bu işlemleri kolay ve sade bir şekilde kullanabilirsiniz. Son olarak programın ücreti senelik olup sene içerisindeki güncellemelere ek ücret ödemeniz gerekmez.

Görüşmeye geç
Andor ön muhasebe programına hoşgeldiniz...